×

×

טיפול טבעי בקונדילומה

קונדילומה היא מחלה המתבטאת ביבלות באיברי המין המופיעות לאחר חשיפה לווירוס הפפילומה. אלו גידולים או יבלות קטנות בעור בגודל שבין מילימטר ועד לשלושה מילימטר.

צורת הגידול מזכירה מבנה של כרובית, לעתים מופיע גידול אחד ולעתים קבוצה של גידולים אחד על יד השני. הגידולים מופיעים באזור החיצוני או הפנימי של אברי המין ובפי הטבעת ואף באזורים אחרים כמו בלוע. רק בכעשרה אחוז ממקרים של חשיפה לווירוס מופיעים הגידולים, חלקם יכולים להימצא בעור שנים רבות במצב רדום.

המלצה חשובה!

סובלים מקונדילומה? ההמלצה שלנו היא לעבור טיפול פרטי שיסיר את הקונדילומות וימנע את ההתפתחות המחלה בהקדם. מומלץ לא לחסוך ולהשקיע בטיפולים מתקדמים בלייזר או באמצעות מחט חשמלית ולמנוע קונדילומה חוזרת, התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו.

המלצה חשובה!

סובלים מקונדילומה? ההמלצה שלנו היא לעבור טיפול פרטי שיסיר את הקונדילומות וימנע את ההתפתחות המחלה בהקדם. מומלץ לא לחסוך ולהשקיע בטיפולים מתקדמים בלייזר או באמצעות מחט חשמלית ולמנוע קונדילומה חוזרת, התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו.


כל הדרכים והשיטות לטיפול טבעי בקונדילומה

נטורופטיים ממליצים על שימוש בחומרים ידידותיים כמו שמנים אתרים, צמחי מרפא ותפריט תזונתי המותאם באופן אישי לכל מטופל כדרך לטיפול בווירוס הקונדילומה. המומחים ממליצים על שימוש בתמיסות הנקראות “רמדי”. תמיסות המסייעות לגוף להילחם בגורם עצמו, בווירוס, ולא רק בסימפטומים החיצוניים שלו. תמיסות ה”רמדי” אינן נחשבות לתרופות ולכן הן אינן מלוות בתופעות לוואי.

לצד ההומאופתיה קיימות שיטות נוספות המבוססות על הרפואה העממית או כפי שהן נקראת בפי רבים “תרופות של סבתא”. הרפואה העממית רואה בצמחי המרפא תרופות למניעה ולהקלה על מחלות שונות וביניהן גם מחלת הקונדילומה. להלן טיפולים טבעיים וביתיים נגד קונדילומה:

תמר מצוי – אוספים את הפרחים, חולטים אותם במים רותחים ואת הנוזל שהתקבל שופכים אל תוך אמבט עם מים חמים, המינון: חצי כוס נוזל לליטר מים, ויושבים באמבט חצי שעה.

שרביטן מצוי – מבשלים מאתיים גרם גבעולים ירוקים יחד עם שלושה ליטרים של מים במשך שעה. מסננים את הנוזלים ושופכים אתם לתוך אמבטיה מלאה במים חמים ושוהים בה כחצי שעה.

שורש אכינצאה - שורש ידוע בסגולות הרבות שלו בעיקר לחיזוק המערכת החיסונית. חוקרים שחקרו את סגולות הצמח טוענים שצמח האכינצאה מדמה את ייצור תאי הדם הלבנים והלימפוציטים, תאים שיש להם את היכולת לתקוף מיקרו אורגניזמים פתוגנים כמו וירוס הפפילומה. אפשר להשתמש בתמציות של השורש, בכדורים או בתה מהצמח.

טיפול טבעי עם אסטרגלוס - אסטרגלוס הוא אחד מצמחי המרפא הסיניים הידועים ביותר. זהו צמח בעל תכונה נוגדת חמצון ותכונות אנטי דלקתיות המשפרות את מערכת החיסון בגוף ואת היכולת של הגוף להילחם בזיהומים ויראליים כמו למשל בנגיף הפפילומה.

חומצה סליצילית - חומר שקונים בבית מרקחת שצריך למרוח על היבלות באמצעות פדים הספוגים בתמיסה. החומצה פועלת באמצעות שבירת חלבון הקרטין היוצר את השכבה החיצונית של העור ומביאה לקילוף תאי העור המתים. החומצה יעילה במצבים שונים וביניהם בטיפול ביבלות. החומצה הסליצילית יעילה במלחמה נגד יבלות הקונדילומה, אך כדי להשיג תוצאות טובות יש לחזור על הטיפול יום יום ויכולים לעבור חודשים עד אשר תחושו בהשפעה. כדי לשפר את יעילות התמיסה כדאי לשפשף את היבלת בעדינות באמצעות משייף ציפורניים שעבר חיטוי ורק לאחר מכן למרוח את החומצה.

סודה לשתייה - ערבבו אבקת סודה לשתייה עם שמן קיק עד לקבלת עיסה סמיכה. את העיסה מורחים על האזור הנגוע, רצוי בשעות הלילה. החומצה שבשמן הקיק תגרה את היבלת ותסייע להחלמה. יש לחזור על הטיפול מספר ימים עד שהיבלת נעלמת.

טיפול ביתי בשמן עץ התה - החומרים הפעילים שבשמן עץ התה ידועים כיעילים בפתירת בעיות בריאותיות רבות וביניהן גם בנגיף הקונדילומה, החומרים המרוכזים שבעלי התה ״יתקפו״ באופן ישיר את הווירוס ויחסלו אותו. יש למרוח את השמן על היבלת במשך שלושה שבועות לפחות. את שמן עץ התה אפשר לרכוש בכל בית מרקחת או בחנויות טבע.

קליפת בננה - קליפת הבננה עשירה מאוד באשלגן הידוע כחומר המזרז את תהליך ההחלמה של היבלות. שפשפו את היבלות בחלק הפנימי של קליפת הבננות יום יום עד אשר היבלות ייעלמו.

כוכב ריחני - מבשלים חמישים גרם של כוכב ריחני, שיח מדברי אפור הפורח בחודשים מרץ ואפריל, בליטר מים במשך חצי שעה. מסננים ושותים כוס אחת לפני ארוחת הבוקר. הנוזל שמתקבל ידוע כיעיל מאוד לטיפול במחלות מין ובנוסף גם בבחילות, בהקאות ובהפרעות קיבה.

שום - אכילת שום מסייעת בחיזוק מערכת החיסון, ולכן מומלץ לאכול כל יום מספר שיני שום. אפשר לבלוע אותן בשלמות כמו טבלית. שפשוף שן שום על היבלת יפריש מהשום חומרים אנטי דלקתיים שיסייעו למלחמה בזיהום העור וביבלות ויראליות.

ויטמין סי וויטמין אי - קחו גלולה של ויטמין סי או גלולה של ויטמין אי. או את שתיהן, רסקו אותן לאבקה וערבבו עם מים עד לקבלת משחה. את המשחה מרחו על היבלות וחזרו על הפעולה עד אשר היבלות ייעלמו. את היבלות החיצוניות אפשר לחבוש בעזרת דבק רפואי, לויקופלסט, כדי לזרז את התהליך. בלילה הסירו את החבישה כדי לתת לאזור לנשום.