×

×

כמה עולה הפלה

המחיר של הפלה תלוי במספר פרמטרים בהם מוניטין הרופא שמבצע את ההפלה, האזור הגיאוגרפי בו המועמדת להפלה תעבור את ההליך (במרכז מעט יקר יותר בהשווה למשל לדרום הארץ), סוג ההרדמה שאותה תצטרכי לעבור (אם בכלל), הצוות הרפואי הנלווה להליך כגון מרדים (אם נדרש), סוג ההפלה (הפלה תרופתית לעומת הפלה כירורגית) ובית החולים בו ההליך יתבצע (ציבורי או בית חולים פרטי).

ברמה העקרונית המחיר של ההפלה נקבע רק לאחר הפגישה עם הגניקולוג (חשוב לדעת מהו גיל ההריון על מנת שניתן יהיה לקבוע לאיזה הליך את מתאימה) ולאחר האישור של הועדה להפסקת הריון. עלות ההליך תהיה בין 3,000 ועד 5,000 ש״ח.

חשוב להדגיש כי את ביצוע ההפלה חובה לעשות במוסד מוכר ומורשה גם כדי למנוע סיבוכים מיותרים וגם מכיוון שהפלה לא מאושרת (בלי לקבל אישור של ועדה להפסקת הריון) היא עבירה פלילית ואסורה בהחלט במדינת ישראל.

המלצה חשובה!

אם את צריכה לעבור הפלה פרטית חשוב שתדעי כי את לא לבד! אנחנו נלווה אותך בדיסקרטיות לאורך כל ההליך באופן המהיר והמקצועי ביותר כאשר העובדת הסוציאלית שמלווה כל אשה שמעוניינת בהפלה, תכין אותך לקראת הועדה להפסקת הריון שחייבים לעבור ע״פ החוק. החלטת הועדה שמורכבת מעובדת סוציאלית ומשני רופאים אשר מוסמכת ע״י משרד הבריאות ומבוצעת אצלנו בחדרי הניתוח, תימסר לך מידית ותישמר באופן חסוי.


מימון הפלה פרטית

הפסקות הריון המאושרות על ידי הועדה זכאיות במקרים מסוימים להתבצע במימון סל הבריאות כאשר הן עונות על התנאים הבאים:

  • האישה ההרה היא בת פחות משמונה עשרה שנים.
  • במקרים שבהם קיים סיכוי סביר שהעובר סובל ממומים שונים.
  • כאשר ההריון מסכן את בריאות האישה, את בריאותה הגופנית או את הבריאות הנפשית.
  • כאשר ההריון הוא תוצאה של יחסים אסורים בחוק כמו קיום יחסי מין בתוך המשפחה או כתוצאה מאונס.

המקרים שבהם עלות מימון ההפלה חלה על האישה:

  • הריון אצל נשים פנויות בכל סטאטוס.
  • נשים נשואות שנכנסו להריון מחוץ לנישואין.
  • נשים נשואות שאינן מעוניינות בהריון.

קיימים גופים נוספים המזכים במימון מלא של עלות ההפלה כמו חיילת הזכאית למימון מלא עבור הפלה אחת מטעם שלטונות הצבא או שוהה חסרת מעמד בחוק הזכאית למימון של משרד הבריאות.

כאן המקום להוסיף כי גם ביטוחי בריאות פרטיים משתתפים במימון הוצאות ההפלה ולכן רצוי לבדוק היטב את פוליסת הבריאות שלך (אם יש לך או דרך מקום העבודה שלך שמבטח בחלק מהמקרים בביטוח קולקטיבי את העובדים - לרוב קיים אצל עובדי מדינה).

המלצה חשובה!

אם את צריכה לעבור הפלה פרטית חשוב שתדעי כי את לא לבד! אנחנו נלווה אותך בדיסקרטיות לאורך כל ההליך באופן המהיר והמקצועי ביותר כאשר העובדת הסוציאלית שמלווה כל אשה שמעוניינת בהפלה, תכין אותך לקראת הועדה להפסקת הריון שחייבים לעבור ע״פ החוק. החלטת הועדה שמורכבת מעובדת סוציאלית ומשני רופאים אשר מוסמכת ע״י משרד הבריאות ומבוצעת אצלנו בחדרי הניתוח, תימסר לך מידית ותישמר באופן חסוי.


כמה זה עולה?

הפלות המבוצעות במגזר הפרטי יהיו כמעט תמיד יקרות יותר מאשר הפלות המבוצעות בבתי החולים הציבורים (איכילוב, תל השומר, רמב״ם, שערי צדק, הדסה וכדומה). לצד המחיר הגבוה יותר בבתי החולים הפרטיים חשוב להדגיש כי להפלות המתבצעות במרפאות הפרטיות יש מספר יתרונות בולטים כמו האפשרות לבחור את הרופא המבצע (קריטי במיוחד!) או אשפוז בתנאים טובים יותר וכמובן בהרבה פחות צפיפות תוך שמירה על הפרטיות שלך.

עלות ההפלה מורכבת בגדול משלושה מרכיבים, רופא, עלות חדר ניתוח ואגרה לועדה להפסקת הריון. הפנייה אל הועדה למניעת הריון כרוכה בעלות של כשלוש מאות וחמישים שקלים. זהו תשלום חד פעמי שאינו מוחזר גם במקרים שבהם תעמדי בקריטריונים שמזכים אותך במימון מלא של ההפלה!

יש שני סוגים של הפלה, הפלה באמצעות תרופות או הפלה כירורגית. העלות של חדר ניתוח פרטי להפסקת הריון תרופתית (מפיג׳ין וציטוטק) היא כ 1,200 ש״ח. עלות חדר ניתוח פרטי להפסקת הריון בשיטת T.O.P (עד שבוע 12) תעלה כ- 1,600 ש״ח ועלות חדר ניתוח בבית חולים פרטי עבור גרידה נדחית הוא כ- 1,700 ש״ח. המחיר של הפלה תרופתית זול יותר אולם לעיתים קרובות כאשר גיל ההריון אינו מאפשר מתן תרופות האפשרות היחידה היא לעבור הפלה כירורגית שכאמור יקרה יותר. למחיר חדר הניתוח צריך כאמור להוסיף עלויות נוספות כגון שכר רופא, הוצאות אשפוז וכדומה.

הפלות המתבצעות עד לשבוע העשרים וארבע זולות יותר מאשר הפלות המתבצעות אחרי השבוע העשרים וארבע של ההריון מאחר ובהפלות שכאלו מדובר בהפלה של תינוק חי.

מבחינה בריאותית הפלה באמצעות גרידה נחשבת להפלה בטוחה יותר ובמיוחד כאשר היא מתבצעת על ידי רופא מומחה. בהפלה שכזו יש פחות סיכויים לפגיעה בדופן הרחם או להרחבת יתר של צוואר הרחם, גורמים העלולים להביא לבעיות פוריות בעתיד או ללידות מוקדמות.

במקרים שבהם מצבה הכלכלי של האישה העומדת לעבור הפלה קשה והיא מתקשה לשאת בעלויות של ההפלה היא יכולה להצטייד בדו”ח סוציאלי חתום על ידי עובדת סוציאלית. דו”ח זה עשוי לסייע לה לקבל הנחה בתשלום האגרה עבור הועדה להפסקת הריון שכאמור נאמד במאות שקלים בודדים.